logo

24-28 червня 2024

Курс Михайла Содіна (Університет Тель-Авіва) спрямований на добре підготовлених студентів та аспірантів. Необхідні попередні знання: основи аналізу Фур'є та перетворення Фур'є, інтеграл Лебега, простори L^2, комплексний аналіз і основи теорії операторів.

Робочою мовою буде англійська.

Лекції задумано як вступ до класичного розділу аналізу, який продовжує бути активною областю досліджень із новими результатами. Ми спробуємо обговорити наступні теми:

  • Принцип невизначеності Гейзенберга: цей принцип стверджує, що функція та її перетворення Фур'є не можуть бути водночас добре локалізованими.

  • Теорема Гарді: якщо функція та її перетворення Фур'є спадають на нескінченності зі стандартною Гаусівськю швидкістю, тоді це Гаусівська функція.

  • Теорема Бенедікса: якщо носії функції та її перетворення Фур'є мають нульову міру Лебега, тоді це нульова функція.

  • Пари єдиності типу Вязовської-Радченка: це дискретні множини А і В такі що коли достатньо гладка та швидко спадаюча функція тзанулюється на А та її перетворення Фур'є занулюється на В, то це нульова функція.


Михайло Содін є професором Університету Тель-Авіва від 1996 року. Він закінчив Харківський національниий університет імені В.Н. Каразіна у 1979 році і захистив кандидатську дисертацію у Інституті математики Вірменської академії наук у 1985 році. Михайло працював у Харківському інституті радіоелектроніки (1979-1989) та у Фізико-технічномуінституті низьких температур імені Б. І. Вєркіна НАН України (1989-1996). Михайло Содін є одним із провідних аналітиків у світі. Одним із його численних математичних досягнень є впровадження, спільно із Назаровим, фундаментальних інструментів для вивчення випадкових сферичних гармонік.

Подати заявку на участь

Вашу заявку буде розглянуто організаторами

Місце проведення

Онлайн

Організатори

Андрій Гоголєв (Університет штату Огайо)

Олексій Клурман (Брістольський університет)

Олександр Цимбалюк (Університет Пердью)