Про центр

Місією Центру є підтримка провідних досліджень у галузі математики з особливим акцентом на підготовку молодих вчених та розвиток математики в Україні.

Центр було засновано у 2022 році групою математиків українського походження з вірою, що наука та дослідження відіграватимуть ключову роль у відбудові України після війни.

  • Принципи

    Головними принципами роботи Центру є наукова досконалість та свобода досліджень. Центр прагне розширювати передній край світової науки, і тому його важливими характеристиками є міжнародність, доступність для всіх та різноманітність.

    Центр має стати каталізатором наукового життя у регіоні, видатним місцем у Східній Європі, де математики з усього світу будуть обмінюватися новими відкриттями та ідеями, співпрацювати та ділитися своїми знаннями з дослідниками-початківцями.

  • Діяльність

    Наукова діяльність Центру відбувається під наглядом міжнародної Наукової панелі. У виборі напрямів своєї роботи (наукових програм) Центр керується прагненням приносити максимальну користь українській математичній спільноті.

    Основною регулярною діяльністю Центру буде проведення тематичних програм тривалістю від місяця до повного семестру. Тематична програма включає ряд заходів, таких як серії лекцій запрошених гостей, щотижневі семінари, конференції, майстер-класи та наукові школи для впровадження молодих вчених у вибрану тематику. Програма співпраці передбачає, що невеликі групи дослідників проводять у Центрі від одного до двох тижнів щоби інтенсивно попрацювати над певною задачею. У майбутньому плануються також довгострокові візитні стипендії для постдокторантів та вчених.

    Центр приймає заявки від вчених на організацію тематичних програм, літніх/зимових шкіл для студентів та співпрацю у малих групах. Вибір найкращих заявок проводить Наукова панель Центру. При розгляді заявок Наукова панель керується зокрема тим, який вплив пропонована діяльність матиме на розвиток математичних досліджень в Україні. Певна перевага надається групам організаторів, які включають як українських так і закордонних вчених. Кожна тематична програма або школа має свій організаційнимй комітет, затверджений Науковою панеллю. Організатори відповідають за наукове наповнення заходів та займаються запрошенням учасників, тоді як Центр забезпечує необхідну технічну та фінансову підтримку. Центр також проводить просвітницьку діяльність для школярів та широкої громадськості. Нашим девізом є «Центр для кожного!»

  • Фінансування

    Центр є незалежним науковим закладом, який фінансується за рахунок благодійних внесків та грантів. Його з гордістю підтримує алгоритмічна трейдингова компанія XTX Markets, донор-засновник та головний донор Центру у 2024 році. XTX Markets виділила для створення ICMU фонд у розмірі 1 мільйона євро, в рамках якого подвоює будь-які внески або гарантії від інших організацій зроблені у цьому році.

    Інші організації можуть робити фінансові внески для розвитку Центру, а також укладати довгострокові угоди про підтримку. Координаційний комітет Центру організовує подачу заявок на гранти від європейських та інших міжнародних програм підтримки фундаментальних досліджень, а у майбутньому також планується співпраця з Національним фондом досліджень України. Центр проводить регулярну кампанію зі збору коштів для забезпечення внесків від приватних осіб та компаній. Вже запущено механізм податкових пільг для резидентів США. Координаційний комітет працює також над над тим, щоби забезпечити податкові пільги у європейських країнах.

Ми використовуємо моделі інших інститутів фундаментальних досліджень у світі, обираючи ті шляхи, які матимуть максимальний вплив на наукову спільноту в даний момент нашої історії.

ЯК МИ ПОЧИНАЄМО ПІД ЧАС ВІЙНИ

Хоча зараз і не можна будувати під обстрілами, та не можна запросити гостей до нашої країни, Координаційний комітет Центру проводить необхідні приготування щоби запустити наукові програми, як тільки це стане можливим.

Розвиток цього проєкту мотивує студентів та науковців в Україні, підкреслюючи європейську перспективу країни та сприяючи її відбудові після війни.

Ми все підготуємо і розпочнемо повноцінну роботу негайно, як тільки будуть досягнуті достатні умови безпеки. До того часу Центр планує проводити свою діяльність частково, використовуючи приміщення наших партнерських організацій.

Фото: урок геометрії в бомбосховищі (жовтень 2022) © Русанівський ліцей м. Києва
  • Місцезнаходження

    У лютому 2024 року Центр відкрив свій робочий простір у Києві. Приміщення надано нашими партнерами - Київською школою економіки (KSE). Адреса: вул. Миколи Шпака 3, 02000, Київ.

    Водночас вибір постійного місця для Центру в Україні робиться у консультаціях з українськими державними органами та вченими. Важливо, щоби до Центру було легко дістатися громадським транспортом із міста з великою математичною спільнотою. Зараз розглядається варіант розташування у центральній частині Києва.

  • Правовий статус

    Центр юридично представлений неприбутковою громадською організацією «Міжнародний центр математики в Україні», N°45154964 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань України.

    «Головною метою Організації є підтримка провідних досліджень у математичних науках в Україні та в світі, сприяння співпраці українських вчених зі світовою науковою спільнотою, а також освітня та просвітницька діяльність.»

    Витяг зі Статуту «Міжнародного центру математики в Україні»

  • Наш логотип

    Символ Центру складається з комірок Вороного. Для будь-якого  заданого набору точок (зерен), площина ділиться на відповідні області. Кожне зерно оточене своєю областю, так званою коміркою Вороного, яка складається з усіх точок площини, які є ближчими до цього зерна ніж до будь-якого іншого. Винайдені українським математиком Георгієм Вороним, ці діаграми використовуються в багатьох сферах природничих наук, в метеорології, інформатиці, техніці, архітектурі, гуманітарних та соціальних науках.

  • logo
  • logo
  • logo