logo

15-17 жовтня 2024

Під час свого візиту до Києва професор Ґеролін (Університет Оттави) прочитає серію лекцій про математичні методи у машинному навчанні.

«Оптимізація та відбір вибірки є одними з найважливіших напрямків досліджень, які пов'язують математичну статистику та реальні обчислення. Як основний інструмент для налаштування параметрів, оптимізація повсюдно поширилась в машинному навчанні і привернула значну увагу в контексті оптимізації опуклих функцій на евклідових просторах. Алгоритми відбору вибірок поширені в баєсівських методах і, загалом, у генеративних моделях. Вони також важливі для оцінювання невизначеності та аналізу стійкості систем машинного навчання. Наше розуміння цих алгоритмів важливе для успішного розгортання систем машинного навчання в масштабах реального світу. В аналізі даних проблемі відбору вибірок приділено набагато менше уваги, ніж проблемі оптимізації, незважаючи на тісний математичний зв'язок цих проблем. Нашою метою є розвинення геометричних методів, які лежать в основі означених питань, і які пізніше можуть бути переведені в обчислювальні алгоритми.»

Необхідні попередні знання: поглиблений курс теорії ймовірності та базове уявлення про стохастичні диференціальні рівняння та стохастичне числення.




Авґусто Ґеролін є почесним відвідувачем ICMU по спільній програмі з Лондонським математичним товариством. Він очолює Канадську кафедру досліджень штучного інтелекту на стику хімії та математики та є професором кафедри математики та статистики та професором кафедри хімії та біомолекулярних наук Оттавського університету. Професор Ґеролін є членом Європейської лабораторії навчання та інтелектуальних систем (ELLIS). Раніше він був стипендіатом Марії Склодовської-Кюрі у відділі теоретичної хімії Амстердамського вільного університету у Нідерландах. Захистив кандидатську дисертацію (Ph.D.) в Пізанському університеті в Італії. Наукові інтереси професора Ґероліна включають теорію оптимального транспортування, математичну фізику, теоретичну та обчислювальну хімію, та математичні аспекти теорії машинного навчання.

Приймаючим вченим є Георгій Рябов, старший науковий співробітник відділу теорії випадкових процесів Інституту математики НАНУ у Києві, президент Київського математичного товариства.




Зображення на цій сторінці є фрагментом орнамету авторства Василя Кричевського. Джерело: Василь Григорович Кричевський: хрестоматія, Том ІІ, 1943–1976 рр, Харків 2020.

Зареєструватися

Для участі у курсі потрібно зареєструватися

Місце проведення

Робочий простір ICMU


Київська школа економіки (KSE)

вул. Миколи Шпака 3, Київ